Tesla Model 3 - перший по-справжньому масовий автомобіль з автопілотом?

02.06.2017 р.

Наші новини

Цього року стартує виробництво Tesla Model 3 - довгожданого бюджетного електрокара, на який вже оформлено більше 600 тис. резервацій. При цьому, нещодавно розкрилася цікава статистика: більшості замовників цей автомобіль цікавий тим, що він буде оснащений автопілотом.

Так, популярний блоггер Бен Саллінс, використовуючи дані з сайту Model3Tracker.info, з'ясував, що найпопулярнішою додатковою опцією для майбутнього Tesla Model 3 виявився саме автопілот. Серед американців його вибрали 67% замовників, а серед європейців - 62%. У випадку з першими ця функція виявилася бажанішою, ніж батарея більшої місткості і повний привід.


Tesla прагне того, щоб Model 3 стала першим автономним автомобілем масового ринку. Раніше виробник анонсував, що трійка отримає автопілот другого покоління - повноцінну функцію автономного водіння. В даному випадку працювати будуть усі 8 камер, які входять до складу устаткування. У теперішній версії автопілота функціонує 4 камери. Tesla Model S і X вже оснащуються компонентами нової функції автономного водіння, проте доки система працює в тестовому режимі, функціонують лише 2 камери.

У режимі напівавтономного водіння - Enhanced Autopilot - функціонуватиме лише 4 камери з 8. При активації повноцінного автопілота - Full Self - Driving Capability - електрокар почне використовувати усю апаратуру: 8 камер з далекобійністю в 250 м, радар, ультразвуковий датчик з оглядом 360 градусів і 12 вдосконалених ультразвукових датчиків, які дозволяють помітити тверді і м'які об'єкти на дистанції майже в два рази більшій, ніж раніше. Важливо відзначити, що відмінною особливістю автопілота Tesla є те, що виробник не використовує лідар (транслітерація LIDAR англ. Light Identification, Detection and Ranging).

Автомобіль зможе самостійно рухатися практично в будь-яких умовах, а безпека, за нашими оцінками, збільшиться удвічі в порівнянні з середньостатистичними автівками, - заявляють в Tesla.

Про те, що поява автопілота у Tesla Model 3 позитивно відзначиться'nbsp;на безпеці, говорить і аналітик по Tesla Адам Джонс з компанії Morgan Stanley. На думку Джонса, це зробить Model 3 в 10 разів безпечніше, ніж середньостатистичний автомобіль на американських дорогах. У разі аварійної ситуації електромобіль зможе самостійно уникнути зіткнення - такими навичками може похвалитися далеко не кожен автомобіль, а серед доступних авто - взагалі, жоден.

В той же час, нещодавно Ілон Маск повідомив, що Tesla Model 3 не отримає звичну приладову панель - це також пов'язано з появою автопілота. Це підверджують і останні фото інтер'єру автомобіля. Уся необхідна інформація міститиметься на великому дисплеї, розміщеному по центру. За словами топ-менеджера, чим більше розширюються можливості автопілота, тим меншою є необхідність в стеженні за свідченнями на приборці.

Таким чином, Tesla Model 3, дійсно претендує на звання першого масового авто з автопілотом. Проте, потрібно розуміти, що за повноцінний автопілот доведеться доплатити декілька тисяч доларів. Що стосується вартості самого авто, стартова ціна Tesla Model 3 складе 35 тис. доларів.

Джерело: Electrek 1, 2

Tesla Club Ukraine

Замовляй Tesla з
ексклюзивною
швидкою доставкою
від Tesla Club Ukraine

Model X

Model X

Model S

Model S

Усі бренди електромобілів під замовлення

Зарядні пристрої для
електромобілів усіх
брендів

Chargers Детальніше

Теги

Кращі концепти плани виробництва нові моделі оновлення моделей рекорди електромобілів події Виробництво і розробки Спорт майбутні моделі Це цікаво інвестиції оновлення моделей Кращі концепти плани виробництва нові моделі оновлення моделей