Tesla і SpaceX можуть об'єднатися в одну компанію - аналітик

07.12.2017 р.

Наші новини

Tesla і SpaceX регулярно обмінюються технологіями і кадрами, проте за показниками фінансової успішності компанії розрізняються - і з часом ця відмінність посилиться. Аналітики вважають, що Ілону Маску все складніше керуватиме відразу двома підприємствами і розумніше буде їх об&єднати або ж ще більше скріпити їх партнерство.

Злиття Tesla і SpaceX почнеться із стратегічного партнерства, трансферу технологій і співфінансування, а закінчиться можливим злиттям автомобільних, енергетичних і аерокосмічних проектів. Такий прогноз у своєму звіті представив аналітик Morgan Stanley Адам Джонс, який давно досліджує фінансові показники компанії Tesla.

Обидві компанії, очолювані Ілоном Маском, вже обмінюються розробками. Так, SpaceX переймає виробничі технології Tesla. А автомобільна компанія, у свою чергу, запозичує у SpaceX інноваційні методи зварювання.

Проте трансфером технологій союз компаній не обмежиться, вважає Джонс. Він назвав декілька причин можливого злиття Tesla і SpaceX. Перша проблема полягає у тому, що Ілону Маску важко керувати двома великими компаніями. На думку аналітика, інвестори чекають, що Маск з часом спрямує основні сили на управління аерокосмічною компанією. В цьому випадку підприємцеві доведеться передати комусь пост глави Tesla.

Раніше з&явилася інформація, що Маск залишиться керівником до тих пір, поки не буде запущено масове виробництво Model 3. Хоча компанія стикається з виробничими проблемами, найближчим часом вони будуть вирішені. Для багатьох інвесторів відхід Маска з поста керівника недопустимий, оскільки він грає для них принциповіше значення.

Інша проблема полягає в трансформації ринку автомобілів. З кожним роком конкуренція на ньому загострюється, автовирбники об`эднуються, що ставить Tesla в більш уразливе положення. SpaceX, навпаки, обіцяє бути украй прибутковим підприємством, особливо після запуску супутникового бізнесу. Таким чином, косміічна компанія змогла б забезпечити Tesla істотними фінансами для реалізації її планів. У цих умовах недивно, що автомобільна компанія вже запозичує у виробника ракет бізнес-моделі і прийоми виробництва.

Розвиток технології штучного інтелекту також підвищує шанси компаній на тісну співпрацю. "Космос і безпілотні системи керування - це два самих часто згадуваних ринку збуту, яким машинне і глибоке навчання здатні принести найбільшу користь", - цитує Джонса Electrek.

Tesla Club Ukraine

Замовляй Tesla з
ексклюзивною
швидкою доставкою
від Tesla Club Ukraine

Model X

Model X

Model S

Model S

Усі бренди електромобілів під замовлення

Зарядні пристрої для
електромобілів усіх
брендів

Chargers Детальніше

Теги

Кращі концепти плани виробництва нові моделі оновлення моделей рекорди електромобілів події Виробництво і розробки Спорт майбутні моделі Це цікаво інвестиції оновлення моделей Кращі концепти плани виробництва нові моделі оновлення моделей