Porsche Taycan проти Tesla Model S: порівнюємо основні характеристики

09.09.2019 р.

Наші новини

Після світової прем'єри довгоочікуваного Porsche Taycan на минулому тижні, прийшов час тверезого аналізу. Обидва електромобілі - і Porsche Taycan, і Tesla Model S - проектувалися з різними завданнями та різним "бекграундом", але в кінцевому результаті виглядають дуже схожими як за габаритами, так і за характеристиками. Перший щойно з'явився і несе в собі усі належні гени Porsche, а за плечима другого - семирічна історія на ринку, титул новатора та звання одного з найбільш популярних електромобілів на планеті.

Тому дуже цікаво порівняти характеристики Porsche Taycan та Tesla Model S, оголошені виробниками. Нехай поки що на папері, але все ж…

Отже, на чиєму боці перевага?  Для чистоти порівняння обмежимо коло двома версіями, що конкурують: топовими Taycan Turbo S і Tesla Model S Performance.

Продуктивність

На папері показники опонентів дуже близькі. Але в питанні розгону до "сотні" Tesla швидша на 0,2 сек - 2,6 проти 2,8. Максимальна швидкість також приблизно на одному рівні: Model S прискорюється до 262 км/год, а Taycan - до 260 км/год. Що ж стосується потужності, обидва електромобіля входять до клубу «кому за 700»: двигуни Порше мають 761 к.с. (у режимі овербуст), а в розпорядженні Тесли - 772 к.с.

Габарити

І тут конкуренти неймовірно близькі. Довжина Porsche Taycan становить 4,96 метра, що на сантиметр менше, ніж у Tesla Model S. У ширину вони практично однакові, але Taycan трохи нижчий за конкурента і має коротшу колісну базу (2900 мм проти 2960 мм). Інша справа, що «американець» має більш місткий багажник:

  • Tesla Model S - 56 л + 745 л (передній та задній багажники)
  • Porsche Taycan Turbo - 81 л + 366 л

Діапазон та зарядка

Тут Тесла попереду всієї планети: 590 км проти 412 км у Taycan (різниця більше 40%) – і це дуже відчутна перевага. Об`єм акумулятора Model S становить 100 кВт*год проти 93 кВт*год у Porsche. Швидкість заряджання останнього вражає: від 5 до 80% батарея заряджається за оптимістичні 22,5 хв. Але поки що немає зарядок, які б могли надавати для цього потужність.

До того ж, у Model S є серйозний козир у вигляді розвиненої мережі станцій Supercharger. Тільки в США зараз налічується більше 12 000 таких станцій, що практично повністю покриває територію Америки. Планується, що до кінця поточного року Tesla охопить і всю Європу. У перспективі швидкість заряджання для Model S буде займати близько 15 хвилин (наразі – 40 хв до 80%).

Електроніка

На знаменитий "портретний" монітор діагоналлю 17 дюймів у Model S німецький електромобіль відповідає відразу п'ятьма моніторами в салоні (щоправда, два з них - опційні) загальною діагоналлю 53 дюйми. Але на користь Tesla необхідно відзначити, що в Porsche оновлення програмного забезпечення "по повітрю" можливе тільки для мультимедійної системи, тоді як апдейти Тесли зачіпають керування двигуном, батареєю, додатковими функціями та системами активної безпеки, завдяки чому автомобіль завжди йде в ногу з часом.

Ціна

Очікувалося, що Taycan буде дорогим, і Porsche «не обдурив»: цінник Turbo S стартує від $ 185 000. Цо майже вдвічі дорожче від Model S, яка за прайсом коштує від $ 99 990.

Tesla Club Ukraine

Замовляй Tesla з
ексклюзивною
швидкою доставкою
від Tesla Club Ukraine

Model X

Model X

Model S

Model S

Усі бренди електромобілів під замовлення

Зарядні пристрої для
електромобілів усіх
брендів

Chargers Детальніше

Теги

Кращі концепти плани виробництва нові моделі оновлення моделей рекорди електромобілів події Виробництво і розробки Спорт майбутні моделі Це цікаво інвестиції оновлення моделей Кращі концепти плани виробництва нові моделі оновлення моделей