Майбутні електромобілі Tesla заряджатимуться за 7 хвилин

16.10.2020 р.

Наші новини

Фахівці видання InsideEVs вирішили з’ясувати, наскільки швидко заряджатимуться нові батареї Tesla, представлені Ілоном Маском на Tesla Battery Day. Для цього вони порівняли сучасний блок акумуляторів Model 3 (2170) та новий блок, що отримав індекс 4680. У підсумку вони отримали час, еквівалентний заправці звичайного авто на АЗС!

Журналісти з'ясували, що при температурі довкілля у 35 градусів за Цельсієм розрахунковий час заряджання з 10% до 80% батарей 4680 скоротився з 25 до 15 хвилин. Якщо ж користувачеві вистачить лише 50% заряду, щоб доїхати до місця призначення або наступної зарядної станції, то на це піде лише 7 хвилин.

Водночас розрахункова максимальна швидкість заряджання збільшилась з 250 кВт (для блоку 2170) до 275 кВт, і вона залишається незмінною при заряджанні акумулятора з 10% до 50%. Після 50% вона йде на зниження, адже температура батарей підвищується до 45 градусів за Цельсієм. Втім, момент падіння швидкості заряджання залежить і від температури “за бортом”.

Одним з головних факторів, що впливає на швидкість заряджання, став опір паливного елемента, оскільки він визначає тепловиділення. Початковий внутрішній опір блоку 4680 становить 3 мОм при 10% заряді і поступово зменшується до 2 мОм при заряді 80%. Що стосується опору блоку 2170, то він становить відповідно 23 та 20 мОм. Таким чином, опір елементів батареї було зменшено у 10 разів!

Відведення тепла катодним (алюмінієвим) кінцем  та анодним (мідним) кінцем елемента відбувається у пропорції 30% до 70%. Це призводить до меншої теплової напруги та значно знижує знос осередків, забезпечуючи триваліший термін служби - до одного мільйона миль (1,61 млн км), як заявили у компанії Tesla.

Tesla Club Ukraine

Замовляй Tesla з
ексклюзивною
швидкою доставкою
від Tesla Club Ukraine

Model X

Model X

Model S

Model S

Усі бренди електромобілів під замовлення

Зарядні пристрої для
електромобілів усіх
брендів

Chargers Детальніше

Теги

Кращі концепти плани виробництва нові моделі оновлення моделей рекорди електромобілів події Виробництво і розробки Спорт майбутні моделі Це цікаво інвестиції оновлення моделей Кращі концепти плани виробництва нові моделі оновлення моделей