Jaguar розробив авто, якого пішоходи можуть не боятися

07.09.2018 р.

Наші новини

Jaguar Land Rover експериментує з наочними прикладами, які допомагають пішоходам розуміти поведінку автономних автомобілів. А точніше - перетворює їх на свого роду іграшки.Згідно з дослідженням, проведеним у цьому році, 73% американців не довіряють AV.

Це насправді серйозна проблема, яку автовиробники та технічні компанії намагаються вирішити різними способами, наприклад, розробляючи автономні автомобілі, які "спілкуються" з людьми, що знаходяться поруч, і навіть "посміхаються", даючи їм дорогу. Інженерна команда компанії Jaguar нещодавно співпрацювала з науковцями, щоб розробити ще одне рішення: встановити на передній частині авто величезні очі (googly eyes). Ідея, на перший погляд, може виглядати безглуздо, але цьому є наукове пояснення.

Ці “очі”, розроблені Jaguar Land Rover, - цифрові. Вони насправді не бачать нічого, проте повідомляють, як системи автомобіля відстежують об'єкти поблизу через свою камеру і датчики LiDAR (технологія, схожа на радар, і використовує лазери, а не радіохвилі, щоб відчувати об'єкти). Теоретично, слідкуючи за будь-яким рухомим об'єктом безпосередньо перед автомобілем, ці штучні очі повідомляють пішоходами та перехожими, що автомобіль їх бачить.

Ягуар протестував інтерфейс, розмістивши його на серії чотириколісних автономних "капсул", що їздили спеціальною (штучно встановленою) вулицею в Ковентрі, Англія, де розташована фабрика Jaguar Land Rover, поряд з пристроєм без “очей”. Коли вони їхали, вчені зафіксували реакцію понад 500 пішоходів, які ходили цим штучно створеним містом. Хоча компанія не розкрила ні точних методів, що використовуються для вимірювання реакцій пішоходів, ні повних результатів самого дослідження, вона стверджує, що це допомогло пішоходам довіряти "капсулам" більш інстинктивно, коли вони намагалися перейти вулицю. Вони оцінювали рівень своєї безпеки, як і у випадку, коли за кермом авто людина, адже всі інстинктивно дивляться на водія транспортного засобу, що наближається, перш ніж ступити на дорогу.

Тим не менш, попереду ще багато роботи, перш ніж люди будуть повністю довіряти автономним автомобілям. Дослідження показують, що вони матимуть значно нижчі показники аварійності, ніж звичайні авто, але людям ще важко подолати бар’єр недовіри. Як показує технологічний прогрес, потрібен просто час для того, щоб звикнути до чогось нового і спокійно сприймати його у повсякденному житті.
Tesla Club Ukraine

Замовляй Tesla з
ексклюзивною
швидкою доставкою
від Tesla Club Ukraine

Model X

Model X

Model S

Model S

Усі бренди електромобілів під замовлення

Зарядні пристрої для
електромобілів усіх
брендів

Chargers Детальніше

Теги

Кращі концепти плани виробництва нові моделі оновлення моделей рекорди електромобілів події Виробництво і розробки Спорт майбутні моделі Це цікаво інвестиції оновлення моделей Кращі концепти плани виробництва нові моделі оновлення моделей