Експерт аналітичної компанії: Tesla - це Apple 20 років тому

22.05.2020 р.

Наші новини

Експерти досі не можуть визначитися, до якої категорії бізнесу віднести компанію Tesla - до автовиробників чи технологічних компаній? Водночас аналітикиня Morgan Stanley Кеті Х'юберті впевнена, що компанія Ілона Маска - це точнісінько Apple 20 років тому, а її главу можна порівняти зі Стівом Джобсом. Таку думку вона висловила в інтерв'ю Business Insider.

Кеті Х'юберті зазначила, що між главою Tesla Ілона Маском та співзасновником Apple Стівом Джобсом можна провести багато паралелей.

«Інвестори дивляться на Tesla так само, як дивилися на Apple 20 років тому. Tesla - це компанія, яка «думає інакше», застосовуючи неймовірні інновації у тій сфері, якій необхідний технологічний ривок», - підкреслила аналітик Morgan Stanley.

Водночас експертка вважає, що Ілону Маску потрібен помічник – у Джобса цю роль виконував Тім Кук. Останній став главою Apple після смерті Стіва Джобса у 2011 році, а до цього він обіймав посаду головного операційного директора компанії, тримаючи під контролем усі механізми Apple.

«Зараз перед Tesla постає важливе питання - чи потрібен їй функціональний лідер, як Тім Кук в Apple, щоб в майбутньому стати брендом-трильйонником», - заявила Х'юберт.

Аналітикиня впевнена, що у появі операційного директора в Tesla, який прийшов би на допомогу Ілону Маску, є сенс. Зрештою, при новому керівництві Apple змогла використовувати спадщину Стіва Джобса, примноживши цінність компанії на ринку майже втричі.

Однак сам Ілон Маск цю ідею не підтримує. Два роки тому він заявив про те, що не знає нікого, хто міг би зайняти цю посаду.

«Якщо ви знаєте когось, хто впорається краще за мене, дайте мені знати. Я візьму його на роботу. Є хтось кращий за мене? Він може «очолити компанію» прямо зараз», - повідомив Маск у бесіді з New York Times у 2018 році.

Варто відзначити, що це вже не перший раз, коли фінансові аналітики піднімають питання появи в команді Маска людини, яка б взяла на себе функції операційного директора. Окрім Tesla, в Ілона є кілька інших великих проектів, наприклад, The Boring Company, яким він змушений займатися паралельно. Крім того, важко не згадатии, що в травні у глави Tesla народився ще один син, що теж вимагає уваги з його боку.

Але, що б там не було, зараз Маск приділяє Tesla багато часу, іноді проводячи цілі ночі на фабриці.

«Ніхто, окрім засновника компанії, не буде присвячувати їй кожну частинку себе. Компанія буквально стає життям засновника, а його життя перетворюється на компанію. У цьому є як позитивні, так і негативні сторони. Роки його правління можуть бути відзначені великою кількістю інновацій та гіперзростанням, але іноді трапляються ситуації, які можуть його відволікти, саме тому важливо, щоб під боком була сильна «права рука», яка б забезпечила успіх компанії у довгостроковій перспективі», - підсумувала співробітниця Morgan Stanley.

Tesla Club Ukraine

Замовляй Tesla з
ексклюзивною
швидкою доставкою
від Tesla Club Ukraine

Model X

Model X

Model S

Model S

Усі бренди електромобілів під замовлення

Зарядні пристрої для
електромобілів усіх
брендів

Chargers Детальніше

Теги

Кращі концепти плани виробництва нові моделі оновлення моделей рекорди електромобілів події Виробництво і розробки Спорт майбутні моделі Це цікаво інвестиції оновлення моделей Кращі концепти плани виробництва нові моделі оновлення моделей